ВЕЛИКИЙ ГІМАЛАЙСЬКИЙ ШЛЯХ

пішохідний маршрут завдовжки 1700 км, який проходить передгір'ями Гімалаїв через 16 районів Непалу: від м. Тапледжунг на кордоні з Індією до областей Дарчула і Хумлен поблизу кордону з Китаєм. Туристи зможуть побачити 8 з 14 найбільших гірських вершин, включаючи Еверест. Цей унікальний пішохідний шлях розділений на 10 етапів, подолати які туристи зможуть приблизно за 150 днів. Любителям екстремальних подорожей пропонується одноетапний 60-денний маршрут. Маршрут через Гімалаї проходить на висоті майже 5000 м над р.м. Його творці сподіваються, що в кінцевому підсумку він буде сягати від вершини Нанга Парбат в Пакистані до Намче Барва в Тибеті і з'єднає п'ять країн: Бутан, Китай, Індію, Непал і Пакистан. Довжина всього маршруту повинна скласти 4,5 тис. км.

При посиланні застосовувати:

ВЕЛИКИЙ ГІМАЛАЙСЬКИЙ ШЛЯХ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/735 (дата звернення: 23.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.