СТАНДАРТИ LQT

(піш.) (від англ. standard – норма, зразок; LQT – Leading Quality Trails - провідні якісні стежки) – система оцінки якості пішохідних туристських маршрутів, яка враховує складність різних ландшафтів, інфраструктуру та характер маршруту у порівнянних вимірах. Щоб врахувати різноманітність та унікальність ландшафтів та пішохідних маршрутів у різних регіонах Європи, система критеріїв побудована з максимальною гнучкістю. Вона використовує багаторічний практичний досвід у країнах, які вже використовують критерії якості для планування та модернізації пішохідних доріжок. Критерії можуть бути використані як контрольний список та допомогти країнам, які мають побудувати свою мережу пішохідних маршрутів. У країнах, у яких вже функціонує мережа маршрутів, така система може ще більше посилити пішохідний туризм. Логотип LQT використовується як на національних, так і на міжнародних маршрутах. Сертифікація доступна лише для повних маршрутів. Обов’язковою умовою є відстань не менше 50 км з трьома щоденними етапами. Виняток із правила складають європейські міжміські маршрути.

При посиланні застосовувати:

СТАНДАРТИ LQT / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5896 (дата звернення: 20.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.