ЗАЛІЗНИЧНА СТЕЖКА

(піш.) (англ. - Rail trail) – туристський маршрут, що пролягає територією колишніх залізниць і станцій. Такі маршрути з'являються в результаті організованого перетворення покинутої залізничної інфраструктури на багатофункціональні рекреаційні місця для прогулянок, велосипедні доріжки, а іноді й кінні. Проходячи через старовинні райони та маючи на своєму шляху привабливі об'єкти, вони приваблюють велику кількість відвідувачів. Деякі з них є міжміськими. Іноді подібні стежки проходять уздовж залізниць, що працюють, і в цьому випадку вони називаються Rails with trails. В силу характерної форми деякі З.С. мають властивості грінвею або лінійного парку.

При посиланні застосовувати:

ЗАЛІЗНИЧНА СТЕЖКА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5894 (дата звернення: 21.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.