МЕТОД МУНТЕРА

МЕТОД МУНТЕРА 3*3 (фільтр 3*3, формула 3*3) (від грец. methodos – спосіб пізнання) метод постійної оцінки ризиків під час подорожі в горах. Цей метод було винайдено швейцарським гідом Вернером Мунтером, автором багатьох сучасних методик та прийомів, які широко використовуються у горах. У своєму методі 3×3 Мунтер спирається на три фактори ризику (критерії): умови, місцевість і людину. Однак він не задовольняється простою оцінкою лише цих трьох критеріїв, а додає три додаткові фільтри, які допомагають стежити за різними точками зору та включати різні виміри ризику. Ці фільтри стосуються зосередженості на регіональних подіях, місцевих характеристиках, які можна переглядати локально, і зональних подіях, які зосереджені на окремих схилах і ситуаціях. Потім Мунтер поєднує ці три критерії з трьома фільтрами та отримує цілісне зображення ситуації ризику. Грубо кажучи під час планування та проведення подорожі треба тричі (під час планування, перед виходом, безпосередньо на маршруті) перевірити три найважливіші моменти (умови, місцевість/рельєф, людський фактор). Це дуже зручний метод планування та оцінки ризиків, який прекрасно працює не тільки взимку для оцінки лавинної ситуації, а й загалом для планування будь-яких подорожей.

При посиланні застосовувати:

МЕТОД МУНТЕРА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5882 (дата звернення: 17.04.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.