ТРЕЙЛОВИЙ МАРШРУТ

(від англ. trail – стежка, пересічена місцевість та фр. marche – хід, рух і route – шлях) – маршрут трейлраннінгу, прокладений в природному середовищі з можливими ділянками асфальту, яких не більше 20% від загальної довжини дистанції, з обов’язковою розміткою або опублікованими GPS-треком траси. Т.М. надзвичайно різноманітні як в плані рельєфу, так і покриття: паркові доріжки, лісові стежки, гірські хребти, пустельні дюни, степові простори. Довжина трейлових дистанцій може варіювати від декількох до сотень км (ультратрейли). Власне багатоманітність  ландшафту, покриття, довжини дистанції – це головна відмінність від кросу або гірського бігу, які мають чітко визначений тип ландшафту і стандартизовані дистанції. Ще однією особливістю трейлу є умова, що маршрут повинен бути природним, «мінімально підготовленим»: трек забігу може проходити по існуючих стежках, дорогах, а також через струмки, броди, перевали тощо.

При посиланні застосовувати:

ТРЕЙЛОВИЙ МАРШРУТ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5868 (дата звернення: 12.07.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.