ТУРИСТСЬКІ КОВЗАНИ

гібридний спортивний інвентар, який набув широкого поширення у північних країнах Європи. Є широким змінним лезом з інтегрованим у верхню частину леза кріпленням під звичайний лижний черевик. Таким чином, турист може спокійно подорожувати пішки або на лижах, а за бажання зняти лижі і встановити на ці черевики леза ковзанів і рухатися далі вже акваторією замерзлої водойми. Це дозволяє туристам мати одні універсальні черевики для здійснення лижних та піших походів і руху природними водоймами, без необхідності перевзутися і носити з собою додатково ковзани. Може бути основним засобом пресування туристів на великих водоймах – оз. Байкал, озера Скандинавії, Канади, Аляски тощо. Синонім – озерні ковзани.

При посиланні застосовувати:

ТУРИСТСЬКІ КОВЗАНИ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5795 (дата звернення: 04.12.2022)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.