СПЛІТБОРД

(лижн.) (від англ. split – розділення і board – дощка) – розбірна дошка, яка може використовуватися як лижі для сходження на засніжені вершини, і як сноуборд для спуску зі схилів. Ефективна при підйомі в гору, особливо цілиною, – на нижній стороні дошки є спеціальні виступи для запобігання зворотному ковзанню під час сходження на схил. За допомогою спеціально розробленої системи кріплень, дві поздовжні частини (лижі) надійно скріплюються між собою, у результаті виходить сноуборд. В основному призначена для беккантрі.

При посиланні застосовувати:

СПЛІТБОРД / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5791 (дата звернення: 04.12.2022)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.