РЕЛЬЄФНА КАРТА

(фр. relief  – випуклість від лат. relevo – піднімаю) – особливий вид картографічних зображень, які поєднують об’ємне зображення рельєфу із звичайним картографічним зображенням всіх інших елементів змісту карти. З метою підвищення наочності зображення рельєфу Р.К. мають різні горизонтальний і вертикальний масштаби: горизонтальний від 1:200 000 до 1:1 000 000, вертикальний – в 2-10 разів більший. Р.К. готують на основі топографічних чи інших карт, де рельєф зображений горизонталями. Сучасні способи створення Р.К. включають виготовлення рельєфної моделі місцевості із картону, гіпсу, пластика, перенесення офсетним друком картографічного зображення на аркуш прозорого чи білого пластика і формування Р.К. з цього аркуша за моделлю на термовакуумній установці. Застосовують як наочний посібник при вивченні та оцінці рельєфу великих територій, в т.ч. і в туристській практиці.

При посиланні застосовувати:

РЕЛЬЄФНА КАРТА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5759 (дата звернення: 28.05.2023)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.