ГЕОГЛІФ

(за В. Канським) (від грец. glyphe – різьба) – створений людиною (спеціально чи опосередковано), природою, або ж невідомого походження нечітко видимий з близька, але видимий з певної відстані, з певної висоти, або в геологічному розрізі смисловий напис, гліф, геометричний або фігурний рисунок чи візерунок розташований на земній чи водній поверхні або ж у повітряному, породному чи водному просторі, що виконує тимчасову, періодичну або довготривалу інформативну функцію. Г. на площині можуть бути позитивної (додатної) або негативної (від’ємної) форми. Є також об’ємні Г. в повітряному чи водному просторі, а також надрах. Приклад Г. – символи пустелі Наска.

При посиланні застосовувати:

ГЕОГЛІФ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5742 (дата звернення: 19.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.