ТУРИСТСЬКИЙ ШЛЯХ

дороги, стежки, водойми тощо, які використовують для туристських мандрівок засобами активного туризму за певним маршрутом. Вони можуть бути сухопутними (наземними, підземними), водними (підводними), повітряними. Т.Ш. прокладають територіями, що мають привабливі з погляду природної, історичної, культурної, етнографічної, соціальної цінності туристські об'єкти та сприятливі екологічні і санітарно-епідеміологічні умови. З метою забезпечення безпеки туристів під час здійснення ними туристських походів проводять маркування Т.Ш., призначених для здійснення подорожей з активним способом пересування: пішим, велосипедним, лижним, кінним та водним з застосуванням малих плавзасобів.

При посиланні застосовувати:

ТУРИСТСЬКИЙ ШЛЯХ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5694 (дата звернення: 21.09.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.