від латинського re – відновлювальна дія, vita – життя, тобто буквально «повернення до життя».
Процеси відтворення, пожвавлення і відновлення міського простору.
Один з аспектів розвитку міського середовища, який сприяє пожвавленню соціальної активності і громадянської відповідальності, шляхом утворення (відтворення) якісного і сприятливого середовища проживання і тимчасового перебування, надання можливостей творчого і професійного зростання, активної соціалізації та культурного розвитку.
Інваріант джентрифікації, який найчастіше використовують до колишніх промислових підприємств, що сьогодні не функціонують і є покинутими (дивись браунфєльди), шляхом реконструкції промислової забудови зі зміною її функцій.
Включає збереження колишньої промислової та інфраструктурної забудови як складової історичної та культурної спадщини, що передбачає насамперед збереження зовнішнього вигляду відповідних об’єктів. На відміну від джентрифікації ревіталізація насамперед спрямована на пошук використання колишніх промислових споруд, без проводення капітальних робіт з їх докорінної зміни за умов збереження зовнішнього їх вигляду чи незначних змін в їх обліку іззовні.
Види (за створенними новими видами забудови):
- лофти;
- закриті спільноти;
- клубні будинки;
- торговельно-розважальні центри;
- арт-мистечка;
- культурно-просвітні заклади;
- виставкові заклади.
При посиланні застосовувати: