Харчова зброя

від англійського food-power.

Поставка сільськогосподарських товарів та харчових продуктів у формі допомоги та за зниженими цінами для підтримки країн, які проводять вигідну державі-постачальникові політику.

Окрема форма харчової зброї ведення ембарго на ці поставки до країн, які не підтримують зовнішню політику країни-постачальника.

Призводить до змін у структурі споживання у країні-рецепієнта такої продукції, що призводить до встановлення залежності від цих поставок.

Вид економічної зброї.

Крайня форма такої залежності – “карго-культи”.

Вперше застосовано США.

При посиланні застосовувати:

Харчова зброя / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5488 (дата звернення: 07.10.2024)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.