Cубкультура

Неурядові добровільні об’єднання людей за спільними інтересами.

Проявляється в уніфікації певного роду діяльності (наприклад, рух хіппі, товариства пенсіонерів, філантропічні організації, культурні асоціації тощо).

Має просторовий вираз у формі окремих місць збору та реалізації діяльності, яка є специфічною для відповідної субкультури. 

Призводить до темпоральності у продукуванні соціального простору, що досліджується у рамках географії часу (темпоральна географія) і географії меншин, у т.ч. гендерної географії. 

Важливе поняття перцептивної географії

При посиланні застосовувати:

Cубкультура / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/5194 (дата звернення: 23.03.2025)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.