АВАРІЙНИЙ ВАРІАНТ МАРШРУТУ

(від фр. аvarie – пошкодження, лат. varius – різний, фр. marche ­– ходьба, і route – дорога, шлях) – варіант маршруту, який розробляється для забезпечення безпеки учасників подорожі (наприклад, на випадок хвороби одного з учасників, тривалої негоди тощо) або у разі неможливості руху основним шляхом (розлив річок, несприятливі погодні умови тощо) на складні ділянки основного маршруту. Це – нескладні аварійні виходи до населених пунктів з будь-якої точки маршруту.

При посиланні застосовувати:

АВАРІЙНИЙ ВАРІАНТ МАРШРУТУ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/454 (дата звернення: 24.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.