Олігополія

із давньогрецького oligho – небагато + polis – влада.

У географї термін має кілька тлумачень.

  1. в економічній географії – економічна олігополія – ринок контролюється групою підприємств, що спільно встановлюють фіксовану ціну на певний товар, і мають резерви внутрішньої економії (дивись економія масштабів виробництва);
  2. у політичній географії – політична олігополія – контроль над певним суб- чи мегарегіоном світу-1 здійснюється групою держав (дивись також зона впливу). Крайня її форма – біполярний світ.

При посиланні застосовувати:

Олігополія / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/4435 (дата звернення: 20.05.2024)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.