АВТОНОМНІСТЬ ТУРИСТСЬКОГО МАРШРУТУ

(від грец. autonomia – незалежність) – 1. незалежне самостійне проходження туристського маршруту групою туристів при повній самодостатності, самозабезпеченості без відвідування населених пунктів; 2. (піш.) показник, який враховується при оцінці категорії складності пішохідного туристського маршруту, який відображає можливість отримання туристською групою допомоги на маршруті, як у частині поповнення продуктів, так і в будь-якій іншій. Визначається через коефіцієнт автономності, що змінюється в діапазоні між 1 та 0,2 (табл. 1).

Табл. 1. Показники автономності пішохідного маршруту (за І. Востоковим)


Рівень автономності маршруту
Коефіцієнт автономності

1
Маршрут пройдений групою при повній автономності
1,0

2
Маршрут пройдений групою з використанням транспортних засобів для організації закидання (проміжних баз)
0,7

3
Маршрут проходить через один населений пункт
0,5

4
Маршрут проходить через два і більше населених пунктів
0,2

 

При посиланні застосовувати:

АВТОНОМНІСТЬ ТУРИСТСЬКОГО МАРШРУТУ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3189 (дата звернення: 22.03.2025)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.