ЮНЕСКО

(United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) – міжнародна, спеціалізована установа ООН, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвиткові національної культури, охороні пам'ятників культури тощо. ЮНЕСКО засновано на Установчій конференції в м. Лондоні 16 листопада 1945 р., де було прийнято Статут організації політичної і правової основи діяльності. Після ратифікації двадцятьма державами Статут набув чинності 4 листопада 1946 р. Головні завдання ЮНЕСКО полягають у зміцненні миру i безпеки шляхом розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки i культури; укоріненні у свідомості населення різних країн необхідності захисту миру. До основних сфер компетенції ЮНЕСКО належать: освіта (від дошкільної до вищої та безперервної, у т.ч. освіта для дорослих, превентивна (профілактична), спеціальну, професійно-технічна та екологічна); природничі науки; точні та гуманітарні науки; культура i міжнародне культурне співробітництво; засоби масової інформації, інформатика та комунікація. Організацією реалізується низка довгострокових широкомасштабних міжнародних програм і проектів у таких галузях науки та освіти, як океанографія, екологія, гідрологія, відновлювані джерела енергії, геологічна кореляція, науково-технічна інформація, інформатика, комунікація, біоетика, управління соціальними перетвореннями, відновлення культурних цінностей, збереження всесвітньої культурної і природної спадщини, професійно-технічна освіта, освіта XXI ст. тощо.

При посиланні застосовувати:

ЮНЕСКО / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3161 (дата звернення: 10.10.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.