ШЕНГЕНСЬКА ВІЗА

(від м. Шенген в Люксембурзі + лат. visus – побачений) – документ, дійсний на території будь-якої держави, яка приєдналася до підписаної у 1985 р. Шенгенської угоди в м. Шенген (Люксембург), згідно з якою було скасовано внутрішній паспортний контроль між європейськими країнами. Зараз сюди входять 26 європейських держав. Ці країни мають спільну зовнішню межу, для перетину якої потрібно отримати Ш.В. хоча б однієї з них. Дозвіл туристи зазвичай отримують для певної держави, куди намічається поїздка. Але якщо планується подорож по всій території Європи, то слід дотримуватися двох правил: оформити візу потрібно для держави, на території якої турист буде знаходитися найбільшу кількість часу; якщо неможливо визначити основне місце поїздки, то дозвіл береться для держави, через яку планується в’їжджати на територію Шенгену. Відповідно, після в’їзду можна безперешкодно пересуватися територією Європи.

При посиланні застосовувати:

ШЕНГЕНСЬКА ВІЗА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3133 (дата звернення: 14.10.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.