ШВИДКІСНИЙ СПУСК

(лижн.) (англ. downhill – униз зі схилу) – дисципліна гірськолижного спорту, суть якої полягає в проходженні спеціально підготовленої траси на час. Швидкість спортсмена при проходженні окремих ділянок траси може перевищувати 140 км/год., а довжина польоту при стрибках – 40-50 м. Траса для Ш.С. проходить природним рельєфом схилу гори і містить в собі серії поворотів через напрямні ворота з включенням на окремих ділянках трамплінів, як правило, природного походження (горби, гребені). Коридор траси маркується по обидва боки яскравими лініями на снігу або трикутними прапорцями червоного або синього кольору. Перепад висот у чоловіків: від 800 до 1100 м, у жінок – від 500 до 800 м.

При посиланні застосовувати:

ШВИДКІСНИЙ СПУСК / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3127 (дата звернення: 18.10.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.