ЧЕРГУВАННЯ

виконання по черзі будь-якої тимчасової роботи (завдання) усіма учасниками походу за заздалегідь призначеним графіком (черговий по табору, черговий за вогнищем, кухар, провідник тощо). Ч. – один з важливих елементів, через які реалізуються основні принципи організації туристської роботи – принцип самообслуговування і самоврядування. Розрізняють Ч. як тимчасовий обов'язок, від обов'язку постійного на весь час походу. Наприклад, в туристській групі є постійна посада завгоспа по харчуванню, і є чергові кухаря на кожен день, штурмана тощо.

При посиланні застосовувати:

ЧЕРГУВАННЯ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3111 (дата звернення: 23.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.