ЧАРТЕР

(англ. charter – пільга, грамота) – форма договору оренди транспортного засобу, який укладається між наймачем і власником цього транспортного засобу. Ч. можуть укладатися з власниками як повітряних, так і морських суден. Повітряний Ч. – оренда всієї місткості повітряного судна або окремої його частини. Така форма оренди повітряних суден дуже популярна між авіакомпаніями і туристськими агентствами (чартерні рейси). Перевезення здійснюється за принципом вилучення максимальної вигоди – доставка однієї групи пасажирів до пункту призначення і відразу ж рейс з іншою групою назад. Ч. морського судна – фрахтування (оренда) морського судна або його частини. Разовий договір, укладається на певний строк або рейс. Чартерними рейсами (авіаційними, морськими, річковими) туристські спортивні групи можуть доправлятися до початку маршруту та вивозитися після його закінчення у випадках, коли інші види транспорту задіяти неможливо.

При посиланні застосовувати:

ЧАРТЕР / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3102 (дата звернення: 20.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.