ЦУНАМІ

(від япон. – хвиля, що заливає бухту) – гігантські за розміром (заввишки до 30 м, завдовжки – сотні км) та руйнівною силою хвилі, що виникають в океані за рахунок різкої локальної зміни рівня води під час сильних підводних землетрусів або експлозивних вивержень підводних вулканів. Швидкість їх розповсюдження становить 400-800 км/год. 80% Ц. припадає на периферію Тихого океану. Небезпечне природне явище, з яким пов’язані численні людські жертви, в т.ч. і серед туристів.

При посиланні застосовувати:

ЦУНАМІ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3100 (дата звернення: 20.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.