ХЕЛІ-СКІЇНГ

(лижн.) (англ. heliskiing – від heli – гелікоптер і skiing – катання на лижах) – підвид лижного туризму, гірськолижного спорту, сутність якого полягає в спуску на лижах недоторканими схилами, далеко від підготовлених трас з підйомом до початку спуску на гелікоптері, використання якого для підйому дозволяє знаходити різні варіанти спусків з гір в умовах недоторканої природи, куди іншим способом швидко піднятися немає можливості. В окремий вид активного відпочинку та туризму Х.-С. виділився в Канаді в середині 50-х рр. ХХ ст. – період розквіту альпінізму, коли всі головні європейські та азіатські вершини були підкорені. В даний час найбільш популярними гірськими районами, де займаються Х.-С., є Канада, Аляска, Ісландія, Гренландія, Нова Зеландія, Гімалаї, гірські райони на півночі Європи, деякі райони Альп в Швейцарії і Франції, Чилійські Анди, Кавказ, Камчатка. У ряді європейських країн, таких як Німеччина, Швейцарія, Франція на Х.-С. накладені обмеження, пропаговані захисниками природи. На їх думку, гелікоптери несуть шкоду природі і порушують спокій гірських вершин.

При посиланні застосовувати:

ХЕЛІ-СКІЇНГ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3067 (дата звернення: 27.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.