ХЕДПОІНТІНГ

(скел.) (англ. headpointing від head point – головна точка) – спосіб традиційного скелелазіння, поширений у Великій Британії (обігравання слова redpoint), коли лідирування на маршруті здійснюється після багаторазового проходження з верхньою страховкою. Головна особливість – використання недостатньої кількості точок страховки для забезпечення безпеки (іноді – єдиної точки в середині маршруту). У разі зриву в ключовій частині маршруту, лідер може долетіти до землі. Для підстраховки можуть використовуватися крашпеди.

При посиланні застосовувати:

ХЕДПОІНТІНГ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/3065 (дата звернення: 23.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.