Бар’єр

від французького - barrière – перепона.

Багатозначний термін у географії.

1) Територіальний бар'єр – форма рельєфу (наприклад, гірський хребет) чи водний об’єкт, який важко чи не можливо перетнути наявними транспортними засобами (наприклад, болото).

Типи територіального бар'єру:

  • нездоланний – при даному рівні розвитку комунікацій частина території, яку не можливо перетнути;
  • відносний – неможливість перетнути певним видом транспорту;

2) Культурурний бар'єр – ускладнення у спілкуванні між представниками різних етносів (мовний) чи конфесії (релігійний) у зв’язку з не сприянням їх способу життя (ментальний).

3) Військовий бар'єр – спеціальний захисна конструкція (наприклад, протитанкова лінія оборони).

При посиланні застосовувати:

Бар’єр / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/233 (дата звернення: 12.06.2025)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.