ОКЕАНАРІУМ

(від грец. oceanum – світова ріка) – басейн з морською водою для утримання і показу відвідувачам морських тварин (безхребетних, риб, плазунів, ссавців та ін.). Переважно в О. влаштовують декілька басейнів. Для спостереження за мешканцями О. роблять спеціальні вікна. В деяких випадках влаштовуються спеціальні амфітеатри для спостереження за поведінкою дресированих дельфінів та ластоногих. Всесвітньовідомі О. в м. Сан-Франциско, біля м. Лос-Анджелесу, біля м. Гонолулу (Гавайські острови, відтворена природна екосистема коралового рифу). О. є прекрасними об’єктами туристського показу і залюбки відвідуються туристами.

При посиланні застосовувати:

ОКЕАНАРІУМ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1910 (дата звернення: 22.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.