МАГНІТНА АНОМАЛІЯ

(від грец. magnetis – камінь з Магнесії та від грец. anomalia – відхилення) – відхилення магнітного поля Землі (його силових ліній) від його нормального положення. М.А. часто пов'язана з покладами великих мас залізної руди. У цих районах стрілка компаса перестає діяти, вона безладно крутиться, показуючи різні напрямки. Готуючись до туристського походу, треба заздалегідь дізнатися, чи не проходить маршрут по районах М.А., щоб врахувати це під час подорожі.

При посиланні застосовувати:

МАГНІТНА АНОМАЛІЯ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: http://geohub.org.ua/node/1697 (дата звернення: 02.03.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.