ЛАВИННИЙ ТРАНСИВЕР

(англ. transiver – приймач) – прилад, призначений для пошуку людей в лавині. Має два режими – передачі сигналу і режим пошуку (прийому сигналу). Радіосигнал з певною частотою генерується передавачем і приймається працюючим на одній з ним частоті приймачем. На підставі потужності і інших характеристик прийнятого сигналу, Л.Т. визначає напрямок і відстань до випромінювача. На даний момент прийнято міжнародний стандарт частоти в 457 кГц, який має кращі показники поширення в снігу. Синоніми – біпер, лавинний маячок, піпс.

При посиланні застосовувати:

ЛАВИННИЙ ТРАНСИВЕР / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1614 (дата звернення: 13.10.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.