ІНДИВІДУАЛЬНА СТРАХУВАЛЬНА СИСТЕМА

спорядження, призначене для забезпечення індивідуальної безпеки альпініста, скелелаза, туриста, спелеолога при зриві або зависанні. Складається з грудної обв'язки та альтанки (поясний ремінь і стегнові петлі). ІСС дозволяє забезпечити міцне з'єднання зі страхувальною вірьовкою, а при зависанні автоматично повернутися в положення вгору головою і розподілити навантаження в співвідношенні: 2/3 - на грудну обв'язку, а 1/3 - на альтанку. Стандарт UIAA передбачає дві групи систем: група А нероздільна система з грудної обв'язки і альтанки і група Б складаються окремо з грудної обв'язки і окремо альтанки.

При посиланні застосовувати:

ІНДИВІДУАЛЬНА СТРАХУВАЛЬНА СИСТЕМА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1311 (дата звернення: 23.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.