ЗАПЛАВА

частина річкової долини, що лежить вище меженевого рівня води в річці і періодично затоплюється під час повені. Утворюється майже на всіх рівнинних та гірських річках, за винятком ділянок з порогами і водоспадами та вузьких ущелин. Формування 3. – це етап розвитку річкової долини: завершено вироблення поздовжнього профілю рівноваги, глибинна ерозія змінилась боковою і, внаслідок останньої, розширилась річкова долина. 3. утворюється внаслідок зміщення меандр униз за течією, а початком її формування є прируслова обмілина при опуклій частині руслової звивини.

При посиланні застосовувати:

ЗАПЛАВА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1233 (дата звернення: 18.07.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.