ЗАМИКАЮЧИЙ

учасник туристської групи, який йде останнім в похідній колоні. Призначається керівником туристської групи. Обов'язки 3.: стежити, щоб не було тих, хто відстає, попереджати групу про можливу небезпеку, повідомляти направляючому про помічені розриви в похідній колоні і про те, що всі учасники групи подолали ту чи іншу перешкоду, допомагати відстаючим і тим, що затрималися, попередивши про затримку направляючого або керівника туристської групи. Як правило, 3. призначається фізично сильний і досвідчений турист, який швидко орієнтується в складних ситуаціях. У велопоходах 3. виконує ще й роль ремонтника.

При посиланні застосовувати:

ЗАМИКАЮЧИЙ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1228 (дата звернення: 23.07.2021)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.