ДЕКЛАРАЦІЯ КАТМАНДУ

(альп.) (The Mountain Ethics Declaration – Декларація з етичної поведінки в горах) – головний директивний документ Міжнародної федерації альпінізму (UIAA) про поведінку, принципи і цінності альпінізму та скелелазіння, який був прийнятий на Генеральній Асамблеї UIAA в жовтні 2009 р. в м. Катманду (Непал). Прийняття такого документу є свідченням того, що заслуговує на увагу не тільки суто спортивний бік роботи UIAA, а й діяльність, направлена на збереження природи гір, етичні норми поведінки в горах, екологію гір, співіснування з гірськими народами. Кожна країна має власну культуру і тому, в залежності від країни та регіону, різняться і правила, що стосуються альпінізму й скелелазіння.

При посиланні застосовувати:

ДЕКЛАРАЦІЯ КАТМАНДУ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1040 (дата звернення: 25.05.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.