ДАУНРІВЕР

(водн.) (від англ. downriver – річкою вниз) – підвид каякінгу, одиночний або груповий швидкісний спуск ділянкою бурхливої води з подоланням всіх природних перешкод (порогів, водоспадів, валів, діжок, мілин та ін.), що зустрічаються на маршруті. Поділяється за протяжністю на: спринт (загальна дистанція змагання не більше 1 км); марафон (від 3 км і більше). Завдання – фінішувати на не перевернутому судні, показавши кращий час проходження траси.

При посиланні застосовувати:

ДАУНРІВЕР / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/node/1032 (дата звернення: 12.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.