Аванпост

із французького аvant-post – пост, розміщений попереду.

Має кілька значень у географії.

1) у політичній географії – частина держави, що має стратегічне положення-2, у зв’язку з тим, що вона винесена у відношенні до основної частини території держави, контролюючи яку, остання впливає на політичну  ситуацію у відповідному регіоні світу (див. блокуючий пункт, “вікно”, передова столиця, коридор-2,5).

2) у військовій географії – передовий пост охорони основних військових сил.

 

 

 

При посиланні застосовувати:

Аванпост / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/68 (дата звернення: 23.05.2024)
Галузева географічна наука:

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.