Абсолютне погіршення умов життя

падіння купівельної спроможності певного прошарку суспільства (зазвичай, найманих працівників) внаслідок інтенсифікації праці та викликаного нею безробіття. Проявляється у формі збільшення вимог до робітника при збереженні чи зменшенні відповідної зарплатні. Одна з форм експлуатації. Призводить до відносного погіршення умов життя.

При посиланні застосовувати:

Абсолютне погіршення умов життя / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/62 (дата звернення: 19.05.2024)
Галузева географічна наука:

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.