Унія

Поєднання двох і більше держав в єдину зі збереженням при цьому правової окремішності.

Види:

  • міждержавна унія – поєднання двох держав у нове міжнародно правове утворення (наприклад, Союзна держава Росії і Білорусі);
  • особиста унія – “угрупування двох держав, які, залишаючись цілковито роздільними як у відношенні внутрішньої організації, так й у відношені міжнародної компетенції, мають ту відмінну особливисть, що на чолі їх стоїть один і той самий суверен (монарх).”

Вид міждержавної інтеграції.

Джерела:
  1. Кольяр К. Международные организации и учреждения. – М., 1972. – С. 58.

При посиланні застосовувати:

Унія / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/5431 (дата звернення: 21.05.2024)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.