Умови торгівлі

“співвідношення індексу експортних цін до індексу імпортних цін, що характеризує... можливості виходу країни на світовий ринок” (розраховується за формулою індексу чистої торгівлі-1).

Покращення умов торгівлі призводить до ефекту доходу, наслідком погіршення у кінцевому випадку призводить до ефекту заміщення.

Використовується при дослідженні зовнішньоторговельного балансу та у стандартній моделі зовнішньої торгівлі.

Джерела:
  1. Мусаев Э.Т. Структурный анализ тенденций развития внешней торговли в США / Глобальные экономические процессы: анализ и моделирование. – М., 1986. – С. 127.

При посиланні застосовувати:

Умови торгівлі / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/5425 (дата звернення: 21.05.2024)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.