Макіладора

від іспанського maquiladora.

“промислові підприємства зайняті виробництвом товарів та послуг на експорт на базі переробки зарубіжних матеріалів, які поступили в режимі тимчасового імпорту” в Мексику, що від 1966 р. створені фірмами США у рамках делокалізації з метою експорту готової продукції до США.

Розміщені в сестринських містах та в штаті Юкатан.

Діють у пільговому податковому режимі завдячуючи політиці ІСІ.

Переважно це “відкруткові” виробничі філій МНК США.

Окремий тип агро-макіладора.

У множині – макіладорос.

Джерела:
  1. НАФТА в контексті світової глобалізації / О.В. Бородієнко / Світове господарство в умовах глобалізації / За ред. Я.Б. Олійника, Б.П. Яценка, В.К. Бабарицької. – Київ, 2004. – С. 131.

При посиланні застосовувати:

Макіладора / Савчук І.Г. // Словник суспільної географії. — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/4112 (дата звернення: 20.05.2024)

Савчук Іван Григорович — кандидат географічних наук, автор і співавтор 6 наукових монографій, низки карт у "Національному атласі України" (2007) й "Історичному атласі України" (2015), 173 наукових публікацій. Науковий консультант "Екологічної енциклопедії" (2007-2008), автор статей у "Великій український енциклопедії" (2020). Автор і співавтор підручників і атласів з географії для загальноосвітніх навчальних закладів (2017-2019). Основні напрями досліджень: економічна географія і геоекономіка, геоісторія і геополітика, країнознавство.