ФЛАЙБОРД

(англ. flyboard – літаюча дошка) – спеціальна платформа, яка кріпиться до ніг пілота, і приводиться в рух за допомогою викиду струменю води з реактивних сопел, що знаходяться під ногами пілота. Платформа під’єднана за допомогою гнучкого шлангу до водометів гідроциклу. На ній встановлені спеціальні черевики, які дозволяють людині залежно від нахилу стопи керувати своїм тілом у повітрі і виконувати різні трюки. Ф. дозволяє спортсмену рухатися як в повітрі, так і під водою, що надає відчуття повної свободи Залежно від потужності водного потоку є можливість піднятися на висоту до 10 м над водою.

При посиланні застосовувати:

ФЛАЙБОРД / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/3019 (дата звернення: 16.06.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.