ТВОРЧА ФУНКЦІЯ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ

(від лат. functio – виконання) – полягає в тому, що учасники туристської подорожі виходять за рамки стереотипного існування, відволікаються від побутових дрібниць, зосереджуються на вирішенні нових проблем. За всю історію організованих подорожей нагромадилася величезна кількість проявів творчості мандрівників. Насамперед, сюди відносять наукові відкриття, прозові та віршовані твори як художні, так і документальні й науково-популярні, яскраво виражена субкультура, значима в житті суспільства, в т.ч. таке явище як авторська пісня, винахід нових зразків спорядження, одягу, взуття, транспортних засобів, нових продуктів харчування для різних видів туризму тощо.

При посиланні застосовувати:

ТВОРЧА ФУНКЦІЯ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/2728 (дата звернення: 14.04.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.