КАНАТНА ДОРОГА

вид пасажирського транспорту, у якому для транспортування людей використовуються буксирувальні пристрої, підвісні крісла, гондоли (кабіни), що переміщуються за допомогою сталевого канату. К.Д. споруджують зазвичай в гірських, сильно пересічених або важкодоступних місцевостях, де вони значно прискорюють пересування туристів, а також гірськолижників, з одного пункту в інший (найчастіше розташовані на різних рівнях). Розрізняють наземні К.Д., до яких належать усі типи буксирувальних доріг, і повітряні – крісельні та гондольні дороги, а також К.Д. з багатомісними кабінами. До складу споруд і пристроїв К.Д. входять кінцеві станції, опори для канатів, посадочні та висадочні майданчики. Склад технічних засобів кожної К.Д. залежить від її типу, призначення і рельєфу місцевості.

При посиланні застосовувати:

КАНАТНА ДОРОГА / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/1371 (дата звернення: 17.07.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.