КАЙТИНГ

(англ. kiting від kite – повітряний змій) – вид активної рекреації, спорту, де в якості тягової сили використовуються спортивні кайти (повітряні змії) – буксирувальні параплани, що використовують силу вітру (дод. 11). Привабливість К. – в можливостях експерименту з аеродинамічними характеристиками кайтів. Залежно від типу використовуваних спортивних кайтів і додаткового устаткування К. поділяють на зимовий і літній. Залежно від поверхні катання розрізняють кайтсерфінг, або катання по воді, сноукайтінг, або катання по снігу, та лендкайтінг, або катання по земній поверхні із застосуванням колісної техніки.

При посиланні застосовувати:

КАЙТИНГ / Колотуха О.В. // Cпортивний туризм та активна рекреація: географія, систематизація, практика (словник-довідник). — Електронний ресурс. — Режим доступу: https://geohub.org.ua/index.php/node/1353 (дата звернення: 12.07.2024)

Колотуха Олександр Васильович — український спортивний турист, відомий науковець в сфері спортивного туризму, член виконкому Міжнародної Федерації спортивного туризму, доктор географічних наук, академік Міжнародної академії дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, автор понад 230 наукових та науково-методичних праць, кількох книжок про туризм.